به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ، در پی گزارش مردمی مبنی بر استفاده از فاضلاب خانگی در آبیاری صیفیجات در شهرستان بویراحمد ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به همراه بخش آزمایشگاهی خود ضمن بازدید فوری از محل ، نسبت به نمونه برداری ازاین آب اقدام نمود . 
براساس این گزارش، سید اسدالله هاشمی در این بازدید با تاکید بر اینکه ، سلامتی مردم خط قرمز ماست گفت: با هر اقدام خلاف محیط زیستی  که  سلامت جامعه را تهدید می کند بدون هیچ گونه مماشاتی برخورد خواهیم کرد . 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: دراین بازدید موردی از آبیاری صیفیجات با آب فاضلاب خاتنگی مشاهده نشد اما بخشی از فاضلاب  خانگی با ملحق شدن به آب کشاورزی برای آبیاری یونجه استفاده می شود . 
هاشمی افزود: از این آب نمونه برداری شد، تا ضمن بررسی آزمایشگاهی ، در صورت تهدید ، مکاتبات لازم با آب و فاضلاب شهری و دادستان محترم شهرستان بویراحمد صورت گیرد . 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تشکر از توجه شهروندان به مسائل زیست محیطی و ارائه گزارش  گفت: هر شهروندی  از هر نقطه از استان  و در هر زمان از شبانه روز می تواند مخاطرات زیست محیطی را از طریق شماره  تلفن 2-33334441 با پیش شماره 074  ، به اطلاع اداره کل حفاظت محیط زیست استان برساند. 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: