به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛در زندان مرکزی یاسوج با حضور دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان و جمعی از مسؤلین ستادی و کارکنان و با شرکت فعال زندانیان، نماز عید قربان به امامت حجت السلام والمسلمین حکمتی نیک نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان و امام جمعه موقت یاسوج اقامه شد.
حجت الاسلام والمسلمین حکمتی نیک در خطبه های نماز عید قربان زندان مرکزی با توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و ترس از گناه، عید قربان را عید قربانی کردن نفس و از خود بیخود شدن و به خدا رسیدن توصیف کرد و افزود:مفسرین منظور از فدیناه بذبح عظیم را قربانی شدن امام حسین (ع) و یارانش در صحرای کربلا در راه عقیده و جهاد دینی می دانند.
وی با اشاره به مسائل روز جامعه از جمله درگیر شدن دنیا با ویروس کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و توصیه های مربوطه با هدف فائق شدن و کنترل این بیماری گفت: ان شاءالله که با همکاری و همراهی مردم هر چه سریعتر این بیماری و ویروس رخت بربندد و سلامتی و نشاط دوباره به مردم برگردد.
حکمتی نیک رزمایش سپاه پاسداران در شلیک موشکهای بالستیک از اعماق زمین را نشانه آمادگی، هوش و استعداد بالای فرزندان این مرز و بوم و مایه آسایش و امنیت در منطقه خواند و اظهار امیدواری کرد تا در همه عرصه ها بلوغ ملت ایران اسلامی به منصه ظهور برسد.
دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان نیز در حاشیه این مراسم معنوی اظهار داشت: خوشبختانه اداره کل زندان های استان در تمام مناسبتهای ملی و مذهبی به اجرای برنامه های متعدد و متنوع با حضور حداکثری زندانیان می پردازد که در نوع خود بی نظیر بوده و با این اقدامات هم اوقات زندانیان را پر می کنند و هم آنان را با مسائل دینی، مذهبی و حتی مسائل مبتلا به روز سیاسی آگاهی می بخشد.
رئیس کل دادگستری با قدردانی از روحیه فرهنگی و جهادی مدیر کل زندان های استان و همکاران ایشان، استقبال زندانیان از این برنامه ها و تأثیرپذیری آنان را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: درصد بازگشت مجدد زندانیان بواسطه تغییرات در رفتار و کردارآنان در دوران تحمل حبس از میانگین کشوری کمتر بوده که امیدواریم با توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی و بازاجتماعی شدن زندانیان شاهد عدم بازگشت مجدد افراد باشیم.
در پایان برنامه نماز عید قربان و با رعایت فاصله گذاری و دیگر مفاد پروتکل بهداشتی، امام جمعه موقت یاسوج بهمراه رئیس کل دادگستری و مدیر کل زندان های استان و کارکنان در کنار زندانیان صبحانه را صرف نمودند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: