به گزارش برنا از اراک بهروز اکرمی در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان بیان داشت : باید تعداد بازدیدها ، اخطار و پلمپ واحدهای صنفی جمع آوری و به صورت روزانه ارائه شود و برخوردهای قاطع با متخلفان انجام شود چرا که به اندازه کافی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، اطلاع رسانی گسترده صورت گرفته است.

وی تاکید کرد : در بحث مقابله با هر پدیده ای به ویزه بیماری کرونا ،موظف هستیم که ارائه گزارشات واقع بینانه صورت گیرد و واقعیت ها به آحاد جامعه منتقل شود .

اکرمی افزود : افکار عمومی باید در جریان امور و تصمیمات اتخاذ شده قرار گیرند و با مصوباتی که از سوی ستاد ملی و به تبع آن استانی ارائه و دستگاه مربوطه کم‌کاری و سهل انگاری می کند ، برخورد شود چرا که میزان ابتلا در کشور و استان متوقف نشده و روزانه روند صعودی نیز دارد .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ضمن تاکید بر اینکه باید دلیل افزایش مبتلایان ریشه یابی شود گفت : در نشست های ستاد استانی بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی و مردم تاکید زیادی شده است که مغفول واقع می شود و آثار و عواقب آن تا دو الی سه هفته آتی مشخص می شود ، از این رو می طلبد دو نمودار ابتلا و مرگ و میر به صورت هفتگی توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک جمع آوری و به ستاد ارائه شود و به منظور تهیه نمودار کلی استان باید اطلاعات ساوه و خمین نیز به دانشگاه علوم پزشکی اراک به عنوان دانشگاه مادر ارائه شود .

اکرمی اظهار داشت: برگزاری هر گونه تجمع‌، آیین‌های عروسی، سوگواری و همایش‌ها در کشور تا اطلاع بعدی ممنوع است و نیروی انتظامی می‌تواند با هرگونه برگزاری آیین و تجمع بدون هماهنگی ستاد استانی کرونا برخورد بازدارنده  را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمامی آرامستان ها ی استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است تاکید کرد: فرمانداران با برگزاری نشست‌های  تامین شهرستان، نسبت به تعطیلی تمامی آرامستان‌های استان مرکزی اقدام کرده و دفن اموات نیز باید تنها با حضور ۱۰ نفر از اعضای خانواده و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

وی بیان کرد : باید با افرادی که ماسک نمی زنند برخورد قاطع صورت گیرد و این تذکر شامل صاحبان تمام صنوف ، کارمندان بانکها و ادارات نیز می باشد .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: اقدامات سختگیرانه و بازدارنده پس از تصویب استاندار اجرایی می شود و تا تمام اقدامات از سوی دستگاه ها منوط به تصمیم گیری ستاد استانی مقابله با کرونا می باشد .

 

خبرنگار : آزاده عباسی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: