به گزارش برنا از اراک ، عابد حقدادی افزود: سالن ورزشی طبقاتی و یک زمین چمن روستایی در شهرستان زرندیه و سالن ورزشی روستای روانج دلیجان از مهمترین طرح‌های ورزشی استان مرکزی است که همزمان با هفته دولت هره‌برداری می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین زمین چمن مصنوعی فوتبال فجر، سالن چند منظوره و سالن ورزشی بدنسازی در شهرستان ساوه و پیست اسکیت مجموعه ورزشی ۲۲ بهمن اراک نیز همزمان با هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: مجموع اعتبار هزینه شده در طرح‌های مذکور بیش از ۱۱۲ میلیارد ریال برآورد می‌شود که بخشی از آن از محل اعتبارات استانی و بخشی نیز از طریق بخش خصوصی تامین شده است.

حقدادی اظهار داشت: بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی استان مرکزی ۹ فرصت شغلی مستقیم و ۱۸ فرصت شغلی غیرمستقیم به‌دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: ۱۱۱ طرح ورزشی نیمه‌تمام در استان مرکزی وجود دارد که تکمیل ۵۰ طرح تا پایان برنامه ششم توسعه(۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰) در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه رایزنی‌های لازم از سوی اداره کل ورزش و جوانان، مجمع نمایندگان و استاندار استان مرکزی با وزارت ورزش و جوانان برای جذب  اعتبارات انجام شده، اظهار داشت: از مجموع ۵۰ طرح نیمه کار ورزشی اولویت دار این استان ۳۳ طرح تکمیل شده و برهمین اساس بدهکاری‌های چشمگیری به پیمانکاران وجود دارد که باید پرداخت شود.

حقدادی گفت: ۱۷ طرح اولویت‌دار ورزشی دیگر در استان مرکزی وجود دارد که تا پایان برنامه ششم توسعه تکمیل و در اختیار جامعه ورزش این استان قرار می‌گیرد و با بهره‌برداری از آنها پیش‌بینی می‌شود بیش از یک متر به سرانه ورزشی استان اضافه شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: