به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید هاشم موسوی ضمن تبریک روز خبرنگار و  ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک و بزرگ، از احداث ۷ ناحیه صنعتی در شهرستان های استان باهدف جذب سرمایه گذار بومی و منطقه ای متناسب با هر اقلیم  در راستای توسعه آن مناطق خبر داد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید اظهار کرد: انجام پایش ، عارضه یابی ، مشکلات و موانع واحدهای تعطیل و راکد زیر ظرفیت با هدف  شناسایی و ارائه راهکار مناسب برای حل این معضلات از اقدامات صورت گرفته در شرکت شهرکهای صنعتی استان است.

موسوی ابراز کرد: در این راستا از توان مشاورین و همکاری دستگاههای متولی و حمایت کننده استفاده کرده و تا کنون نزدیک به ۴۰ واحد راکد که امکان برگشت به چرخه تولید و راه اندازی مجدد را دارند شناسایی شده اند.

به گفته ی این مقام ارشد شرکت شهرکهای صنعتی استان، در  ۵ ماهه گذشته سال جاری ۲۵ واحد در هدفگذاری شرکت به عنوان تعهد در شاخص عملکردی قرار گرفته اند که از این تعداد ۵ واحد آن با اشتغال ۴۴ نفر به چرخه تولید بازگشته اند.

موسوی با یادآوری رسالت این شرکت در فراهم نمودن زمین و زیرساخت های سرمایه گذاری با هدف استقرار و احداث واحدهای تولیدی ادامه داد: در استان ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی شامل ۲۳۱ واحد نولیدی کوچک و بزرگ فعالیت دارند که واگذاری زمین به متثاضیان سرمایه گذاری در ۱۳ شهرک و ناحیه آن انجام شده است.

وی گفت:کلیه ۱۳ واحد یاد شده داری زیرساختهای سرمایه گذاری لازم شامل برق، گاز، آب ،خیابان و جدول کشی است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان افزود:در سال جاری ۱۲.۵ هکتار زمین در قالب ۳۲ قرارداد به متقاضان احداث واحدهای و مجریان صنعتی واگذار شده است.

موسوی بیان کرد: دوره های آموزشی تورهای صنعتی شرکت، بازدید از نمایشگاههای داخلی و خارجی، انجام مطالعات و پروژه های حوزه بازار، توسعه بازار واحدهای تولیدی، استارتاپهای مرتبط با حوزه تولید،کلنیک های تخصصی حوزه سلامت را از جمله اقدامات این شرکت برشمرد.

وی با هدف استقرار و استفاده از ظرفیت های استان خواستار حضور فعالین اقتصادی و صنعتگران در عرصه تولید و صنعت شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: