به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر عبداله بهمنش ، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در سفر یکروزه خود به شهرستان کهگیلویه با علیرضا اتابک فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار که بواسطه بازدید چندی پیش فرماندار از اداره دامپزشکی و انتقاد از مهیا نبودن تجهیزات و فرسوده بودن ساختمان اداری دامپزشکی کهگیلویه توسط فرماندار صورت گرفته بود به مسائلی همچون تنوع فعالیت های دامپزشکی ، پایین بودن اعتبارات جاری و تملک دارایی های سرمایه ای ، کمبود نیرو و خودرو و ... پرداخته شد.

مدیر کل دامپزشکی استان گفت : خدمات و فعالیت‌های دامپزشکی برای بهره‌برداران این حوزه با تأمین سلامت دام، تضمین اقتصاد پویا و پایدار را در پی دارد و سلامت دامداران و مصرف‌کنندگان انواع فرآورده‌های خام دامی را به ارمغان می‌آورد.

وی با اشاره به درگیری قریب به 30 درصد از همکاران به بیماری تب مالت گفت : سد دفاعی و خط مقدم مقابله و مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مجموعۀ کارکنان دامپزشکی هستند چراکه خود را در معرض بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان می‌بینند اما با از خود گذشتگی و ایثار، حافظ سلامت و بهداشت عمومی جامعه هستند.

دکتر بهمنش ضمن تقدیر و تشکر از همراهی فرماندار کهگیلویه با مجموعه دامپزشکی خواستار توجه بیشتر مسئولین به حوزه دامپزشکی بالاخص تخصیص اعتبارات لازم در کمیته برنامه ریزی شهرستان شد.

علی رضا اتابک ، فرماندار کهگیلویه نیز با تقدیر و تشکر از تلاش کارکنان دامپزشکی این شهرستان گفت: تنوع و گستردگی فعالیت‌های دامپزشکی با امکانات ، تجهیزات و ساختمان اداری  موجود، خود گواه فعالیت و تلاش تاثیر گذار مجموعه گمنام دامپزشکی در این حوزه است و تلاش خواهیم کرد ضمن هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعتبار خوبی بمنظور تجهیز و بهسازی ساختمان اداری دامپزشکی شهرستان پیش بینی نمائیم.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه دکتر سید علی اکبر حسینی ،  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه  تشریح وضعیت بیماری‌های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام و کنترل و پیشگیری بیماری‌های دامی و بیان مشکلات دامپزشکی شهرستان پرداخت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: