به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی با اشاره به بارندگی های اخیر در استان بیان کرد: به دنبال این بارندگی ها و جاری شدن سیل در برخی نقاط استان، به ۸۲۳ نفر امدادرسانی شد.

وی ادامه داد: ۶۹۸ حادثه دیده سیلاب در بیرجند، ۱۰۹ نفر در خوسف، هشت نفر در نهبندان و هشت نفر در سربیشه از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شدند. 

رضایی با بیان اینکه تاکنون ۲۳۰ تخته پتو، ۹۸ تخته موکت، ۴۵۰ کیلوگرم نایلون و هشت دستگاه چادر در مناطق سیل زده توزیع شده است، گفت: همچنین با همکاری شرکت نفت 70 سیلندر گاز بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

وی از توزیع ۳۲۰ قوطی انواع کنسرو بین خانوارهای آسیب دیده خبر داد و افزود: توزیع ۲۲۵ بسته ۷۲ ساعته غذایی بین آسیب دیدگان از دیگر اقدامات انجام شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: اقلام کمکی بین ۲۰ روستای سیل زده در خوسف، ۱۲ روستا از شهرستان بیرجند و چهار نقطه در شهرستان های نهبندان و سربیشه توزیع شده است. 

رضایی با بیان اینکه این ماموریت ها با همکاری ۱۱۶ نفر در قالب ۴۳ تیم امدادی انجام شده است، گفت: همچنین ۴۰ دستگاه خودروی امدادی، ۴۴ ست سبک، یک ست کوهستان، ۱۹ دستگاه موتور پمپ و لجن کش در این امدادرسانی ها به گارگیری شده است.

وی بیان کرد: با توجه به صعب العبور بودن برخی از مناطق سیل زده، کمک رسانی به افراد حادثه دیده ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: