به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ ناصر کرمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها، دانش آموزان به سمت مدارس دولتی روی آوردند و مدارس غیردولتی شرایط نگران کننده‌ای دارند.

او از خانواده‌ها خواست با این مدارس همراهی‌های لازم را داشته باشند و افزود: مدارس غیر دولتی می‌توانند شهریه ثابت را دریافت کنند، اما برای شهریه متغیر سقفی را تعیین کرده‌ایم و بیش از این نمی‌توانند هزینه‌ای دریافت کنند.

تلاش برای حفظ کیفیت آموزش

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مدارس استان امسال شرایط ویژه‌ای را تجربه خواهند کرد و تلاش می‌کنیم این موضوع باعث نشود در پایان سال ارزیابی‌ها کمتر از میانگین سال‌های گذشته باشد.

کرمی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم آموزش را از طریق فضای مجازی و حضوری دنبال کنیم و سعی می‌‎کنیم کرونا به کیفیت آموزش لطمه نزند.

ناچار به حضور دانش آموزان در برخی موارد هستیم

او افزود: سامانه شاد با وجود همه ظرفیت‌های مناسبی که دارد نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری باشد بنابرین نیاز است دانش آموزان در مدارس هم حضور پیدا کنند و چاره‌ای جز این نداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با درخواست از خانواده‌ها برای همراهی با آموزش و پرورش عنوان کرد: دوست نداریم به دانش آموزان و خانواده‌ها فشار وارد کنیم، اما اگر خواستیم دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کنند امیدواریم تقابلی با ما نداشته باشند.

کرمی با اشاره به تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس بیان کرد: با توجه به بودجه محدودی که داریم سعی می‌کنیم مدارس را به طور منظم ضدعفونی و گندزدایی کنیم، اما خانواده‌ها هم باید دانش آموزان را با ایمنی کامل به مدرسه بفرستند.

او، همچنین درباره دانش آموزانی که بیماری زمینه‌ای دارند و یا شرایط جسمی مناسبی ندارند، گفت: اجباری برای حضور این دانش آموزان در مدرسه نداریم و می‌توانند از خانه درس‌ها را دنبال کنند.

فقط دانش آموزان پایه‌های اول، هفتم و دهم لباس فرم تهیه کنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از ۱۵ هزار فرهنگی در استان بوشهر، افزود: مشکلی برای تامین کتب درسی وجود ندارد و اگر در زمینه تهیه بعضی کتب مشکلی باشد، بسیار محدود است.

کرمی در مورد لباس  فرم دانش آموزان هم توضیح داد که، به جز پایه‌های اول، هفتم و دهم که اولین سال حضورشان در مقطع جدید تحصیلی را تجربه می‌کنند سایر پایه‌ها ضرورتی برای تهیه لباس ندارند.

او بیان کرد: هماهنگی‌های لازم با صنف خیاطان استان انجام شده و فهرست مراکز مورد تایید به مناطق و مدارس اعلام شده است.

طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش مدارس از ۱۵ شهریور بازگشایی می‌شوند.

منبع:yjc

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: