به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ سید عباس دانایی، ابراز داشت: امسال ۳۴۵ میلیارد و ۹۸۱ میلیون از محل اعتبارات تملک و دارایی به شهرستان سمنان اختصاص یافت که ۴۰ درصد این اعتبار برای نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش این شهرستان درنظر گرفته شد.

وی اظهار داشت: ۱۳۸ میلیارد و ۳۹۲ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سهم شهرستان سمنان به آموزش و پرورش اختصاص یافت.

دانایی اضافه کرد: فضای آموزشی شهرستان سمنان در شرایط بحرانی قرار دارد و لازم است با تعامل و همکاری سازنده تمام دستگاه‌های اجرایی و کمک خیران وضعیت فضای آموزشی این شهرستان بهبود یابد.

وی ادامه داد: هفته دولت امسال با اهتمام و کمک خیران و مسوولان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سه طرح آموزشی در شهرستان سمنان تکمیل شد.

وی بیان کرد: ۲۴ درصد مدرسه‌های شهرستان سمنان تخریبی و ۳۶ درصد مدرسه‌ها نیازمند مقاوم‌سازی است و کمک خیران در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی در کنار اعتبارات دولتی در نوسازی فضای آموزشی راهگشا است.

فرماندار سمنان تصریح کرد: آحاد جامعه با شرکت در پویش آجر به آجر می‌توانند به هر اندازه که توان مالی دارند در توسعه و بهبود فضای آموزشی این شهرستان کمک کنند.

هشت هزار و ۴۵۰ معلم آموزش به ۱۲۷ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز را در سال تحصیلی جدید در استان سمنان به عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: