به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ شمسی‌ضحی دوست‌محمدیان افزود: طرح تابستانه کتاب ۹۹ با مشارکت ۱۱ کتابفروشی استان سمنان و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد شرایط مناسب برای دسترسی مردم به کتاب اجرا شد.
وی با بیان اینکه این طرح امسال با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸ مرداد همزمان با عید سعید غدیر در استان سمنان آغاز شد افزود: ۱۱ کتابفروشی در این استان در این طرح همکاری و مشارکت داشتند.
دوست محمدیان افزود: در قالب این طرح بیش از یک میلیارد و ۹۴۱ میلیون و ۱۱۱ هزار ریال کتاب از کتابفروشی‌های طرف قرارداد این طرح در استان سمنان توسط مردم خریداری شد.
رییس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در قالب طرح تابستانه کتاب ۹۹ شرایط خرید کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب فروشی‌های عضو طرح فراهم شد و سقف مجاز خرید برای هر خریدار نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود.
وی یادآور شد: هفت کتابفروشی شامل پاتوق کتاب، خانه کتاب بامداد، خلاق، سوشیانس، شهر کتاب، کتاب ارسطو و کتاب اشراق در سمنان، ۲ کتابفروشی سرزمین کتاب و کتابکده در شاهرود و ۲ کتابفروشی شهر کتاب و مجموعه فرهنگی دانشجو در دامغان در طرح تابستانه کتاب مشارکت داشتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: