به گزارش گروه استان‌های خبرگزرای برنا؛ فرماندار جوانرود، رستگار یوسفی، در این ارتباط گفت: یکی از مشکلات عمده زیست محیطی که بیش از ۲ دهه مردم شهر جوانرود و روستاهای اطراف با آن مواجه هستند، جایگاه دفن زباله است.

یوسفی افزود : در ۲ سال گذشته فرمانداری اعتباراتی برای ساماندهی و ایجاد زیرساخت‌های سایت زباله اختصاص داده اما با توجه به برگزاری جلسات متعدد و تشکیل کارگروه‌های مختلف به علت وضعیت جغرافیایی و محدودیت زمین و شرایط خاص منطقه موفق نشدیم مکانی برای سایت زباله پیدا کنیم.

او اظهار داشت: از دیروز که این سایت زباله آتش گرفته تمام امکانات شهرستان از جمله ماشین آلات سپاه و تیپ انصارالرسول (ص) بسیج و در حال مهار آتش هستند.

یوسفی با بیان اینکه ما هم شهروند این شهر هستیم و از این مشکلات بی‌نصیب نبوده‌ایم، یادآور شد: جا دارد از صبر و حوصله مردم نجیب شهر جوانرود تقدیر و تشکر نماییم.

شهردار جوانرود نیز در این ارتباط گفت: عمدی و سهوی بودن آتش سوزی سایت زباله شمامه‌ای جوانرود در دست بررسی است.

فرهاد تاب‌زر افزود: برنامه‌های بلندت مدت و کوتاه مدت برای ساماندهی سایت زباله شهر جوانرود با مشارکت شهرداری های منطقه اورامانات در درست اجرا است.

او اظهار داشت: از دیروز که این سایت دچار آتش سوزی شده با مدیریت فرماندار و دستگاه‌های خدمات‌رسان، خدمات شهری و آتش‌نشانی تمام تلاش خود را برای مهار این آتش سوزی به کار گرفته‌اند.

تاب‌زر خاطرنشان کرد: از سوی نماینده مردم اورامانات نیز برای مهار این آتش‌سوزی هماهنگی لازم با مدیریت بحران استانداری انجام گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: