به گزارش برنا از اراک  ، سیدعلی آقازاده  در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی افزود: در بخش‌های روستایی تصمیم بازگشایی مدارس برعهده کمیته سه نفره متشکل از فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و شبکه بهداشت هر شهرستان است.

وی اظهار داشت: قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، نشستی در استان برگزار و برای چگونگی بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تصمیم‌گیری خواهد شد تا نگرانی خانواده‌ها کمتر شود.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی نیز مانند سایر استان‌ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است و از آن عدول نمی‌کند.

آقازاده افزود: برای برگزاری کلاس‌های برخط لازم امکانات آموزشی فراهم باشد که این مهم در همه نقاط استان امکان پذیر نیست و باید برای آن تصمیم‌گیری شود.

وی اظهار داشت: در روستاها و مناطق کم جمعیت که از لحاظ ویروس کرونا پاکتر هستند، تصمیم بازگشایی مدارس با ستاد سه نفره شهرستانی است.

استاندار مرکزی گفت: مسئولان به این مهم توجه داشته باشند که برگزار نشدن مدارس در آینده سبب ترک تحصیل دانش آموزان می‌شود که باید به این واقعیت نیز توجه داشت.

آقازاده افزود: توان کادر درمان در ۶ ماه اخیر به حداقل رسیده و برخی از آنان نتوانسته‌اند به مرخصی بروند و انگیزه لازم برای کار را ادامه را ندارند بنابراین باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا بار سیستم درمان مضاعف نشود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: