به گزارش برنا از اراک دکتر محمد جمالیان  در جمع خبرنگاران افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان در زمان حضور در کلاس درس و فضای خارج کلاس، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند تا موجب آلودگی خود و خانواده‌هایشان نشوند.

وی اظهار داشت: لازم است دانش‌آموزان فاصله‌گذاری اجتماعی که همان یک متر است را در مدرسه رعایت و در صورت سرفه یا عطسه از دستمال کاغذی شخصی استفاده کنند و لیوان یکبار مصرف همراه داشته و  از گچ یا ماژیک وایت‌برد شخصی استفاده کنند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: اکنون وضعیت سه شهر اراک، ساوه و دلیجان از نظر شیوه کرونا قرمز؛   فراهان، آشتیان و تفرش نارنجی، شازند سفید و بقیه شهرستان‌های استان زرد هستند.

دکترجمالیان با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۳۳۸ مورد تاکنون در استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بستری در بیمارستان، نتیجه رعایت‌های مردم در طول هفته‌های آتی مشخص می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و  درمانی اراک درباره میزان مرگ و میرها گفت: فوت بیشتر مبتلایان به کرونا مربوط به سنین بالا و افرادی است که بیماری زمینه‌ای دارند بنابراین این گروه سنی باید موازین بهداشتی را به جدیت مد نظر داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: