به گزارش برنا از اراک، سرهنگ احسان آنقی در تشریح این خبر اظهار کرد: در چند روز پیش شهروندی با مراجعه به این پلیس اظهار کرد که با توجه به انتخابم در انتخابات اخیر اصناف استان، فردی ناشناس از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی و با انتشار اکاذیب و نسبت ناروا در خصوص دریافت رشوه و پورسانت و استفاده از روابط خارج از عرف اداری، سعی در تخریب چهره اجتماعی بنده را دارد.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از حضور شاکی در پلیس و ثبت اظهارات و ارائه مستندات، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و در بررسی اولیه صورت گرفته مشخص شد که فرد یا افرادی با تشکیل گروهی متشکل از برخی از اصناف سطح استان در شبکه اجتماعی با انتشار اخبار کذب و با رویکرد تخریب چهره دیگر نامزدها، سعی در پیروزی در انتخابات پیش رو را دارند.

سرهنگ آنقی ادامه داد: کارشناسان این پلیس در اقداماتی تخصصی و با هماهنگی صورت گرفته با مقام قضایی، دو نفر را در این خصوص شناسایی کردند.

وی گفت: افراد شناسایی ‌شده در این پرونده هرچند با استفاده از شگردهایی خاص سعی بر انجام فعالیت‌هایی بدون هویت در تخریب دیگر نامزدهای انتخابات اتاق اصناف استان در فضای مجازی را داشتند، ولی سرانجام با توجه به اسناد و مدارک به ‌دست‌ آمده، پرونده تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه رعایت اخلاق کاری و قانونمداری در استفاده از فضای مجازی بویژه شبکه‌های اجتماعی یکی از اساسی‌ترین ملزومات این حوزه است، گفت: کاربران فضای مجازی باید مراقب هنجارهای اجتماعی و رعایت قوانین در بهره‌برداری از فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا کینه‌توزی برای دیگر کاربران ایجاد مشکل و مزاحمت نداشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: