به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری برنا؛ محمد قاسمی گفت: به دنبال دریافت تصاویر ماهواره‌ای از مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا مبنی بر مشاهده لکه آلودگی در غرب سکوی نفتی ابوذر، بلافاصله برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم برای مهار و پاکسازی آلودگی نفتی انجام شد.

او افزود: در این زمینه عملیات بارگیری تجهیزات مقابله با آلودگی شامل بوم فراساحلی و اسکمیر و بیش از ٣٠ بشکه مواد امحا کننده دیسپرسنت بر روی شناور خلیج فارس انجام شد و کارکنان عملیات مقابله با آلودگی دریا به همراه این تجهیزات به موقعیت گزارش شده اعزام شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: همچنین هماهنگی برای اعزام یدک‌کش از بندر امام انجام شده و شناور ناجی ۸ در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد از بندر خارگ برای پایش آلودگی به موقعیت اعزام شد.

او عنوان کرد: ساعت ۷:۳۰ صبح ناجی ۸ لکه آلودگی را به صورت وسیع و پراکنده مشاهده کرد و همزمان شناور صبور٢ از بندر امام خمینی برای مشارکت در عملیات مهار و پاکسازی به موقعیت اعزام شد.

قاسمی بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده عملیات بوم‌اندازی و استفاده از امحاکننده‌های شیمیایی به‌وسیله یدک‌کش‌های مجهز به بازوی پاشش مواد زایل کننده نفت در دستور کار قرار دارد.

او گفت: اکنون نیز بررسی برای مشخص کردن منشا آلودگی نفتی خلیج فارس در دست اقدام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: