به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور هماهنگی بیشترین بسیج حقوقدانان و دادگستری کل استان، جمعی از شورای بسیج حقوقدانان با دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان دیدار کردند.

دکتر حسن نگین تاجی در این نشست با اظهار اینکه بسیج حقوقدانان می تواند، فعالیت های خوبی در زمینه مشکلات حقوقی اقشار مختلف جامعه انجام دهد، افزود: راه اندازی موضوع ارشاد و معاضدت قضایی یکی از امور مهمی است که بسیج حقوقدانان، توانایی انجام آن را دارد و می تواند نقش مؤثری، در کاهش اطاله دادرسی داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان همچنین استفاده از فضای مجازی در مشاوره حقوقی را ، مفید بیان کرد.

دکتر حسن نگین تاجی در ادامه گفت: ایجاد مؤسسه های حقوقی داوری در کاهش مراجعات مردم به محاکم از دیگر اموری است که، بسیج حقوقدانان می تواند نقش مؤثری در این زمینه داشته باشد.

رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دفاتر خدمات قضایی در استان قراردادهایی را که در آن شرط داوری قید شده، به مؤسسات داوری جهت حل اختلاف ارجاع می نمایند، اظهار داشت: در برخی استان ها حتی قراردادهایی را که در آن شرط داوری قید نشده، نیز به مؤسسات داوری ارجاع می دهند.

مقام ارشد قضایی استان انجام کارهای پژوهشی توسط اعضای بسیج حقوقدانان را مفید بیان گردد، افزود: بسیج حقوقدانان می توانند پروژه هایی که مشکلی از مردم را حل کند، مورد تحقیق و پژوهش قرار دهند.

وی در پایان اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم از دیگر فعالیت هایی است که بسیج حقوقدانان می تواند انجام دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: