به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 6435 نفر بهبود یافته اند. 


وی ابراز داشت: 281 بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 124 بیمار کرونایی قطعی بوده و 19 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 141 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در کهگیلویه 65 درصد، بویراحمد 25 درصد و چرام 10 درصد بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه علیرغم  بازرسی های مکرر و تذکرات جدی باز هم در مشاغل، صنوف و اماکن عملاً با نوعی عادی پنداری و با کاهش مراعات بهداشت فردی و عمومی در مناطق مختلف استان روبرو هستیم، موضوعی که طبیعتاً منجر به افزایش شمار مبتلایان و به تبع آن قربانیان شده است.

دکتر یزدان پناه خاطر نشان کرد: در این مرحله استفاده همگانی از ماسک از جمله اقدامات مهم پیشگیرانه ای بوده که می تواند شیوع بیماری کووید ۱۹ را محدود کرده و به حداقل ممکن کاهش دهد اما باید در نظر گرفته شود که استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسب حفاظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ گردد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: