به گزارش برنا از اراک ، دکتر محمد جمالیان افزود: شمار مبتلایان به کرونا و موارد بستری بیماران بدحال در موج سوم شیوع کووید ۱۹ در استان مرکزی  رو به افزایش است و مردم باید رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورات بهداشتی را با جدیت دنبال کنند تا شرایط دشوار و نگران کننده کنونی  ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.

وی اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۲۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی شناسایی شده که مجموع مبتلایان از آغاز بیماری (اسفند ۹۸) تاکنون در این  استان به ۱۲ هزار و ۷۲۷ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  ۳۰ بیمار کرونایی تنها در شبانه روز اخیر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و شمار بیماران بستری تحت درمان در مراکز بیمارستانی استان اکنون  ۱۸۱ نفر است و اگر شمار مبتلایان بدحال افزایش یابد مشکلات جدی در خدمات بستری خواهد بود.

دکتر جمالیان تاکید کرد: ۲۰۰ مورد جدید شناسایی شده کرونا در استان به صورت سرپایی  درمان شده‌اند و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در قرنطینه خانگی بمانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۶۶۴ نفر از مبتلایان و بیماران بهبود یافته کرونا تاکنون از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: