روح الله باقری فرد در گفتگو با خبرگزاری برنا استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در این مدت ۲۶ هزار مورد بازرسی از اصناف کهگیلویه و بویراحمد برای شناسایی متخلفانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند انجام شده است.

وی عنوان کرد: ۵۱۸ گشت مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی،صنعت معدن تجارت، فرمانداری ها، دفتر اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،فرمانداری ها و سایر متولیان هفت ماه گذشته در استان انجام شده است.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد مجموع بازرسی های انجام شده از واحدهای صنفی استان برای سایر گران فروشی،عدم درج قیمت و سایر تخلفات را ۴۴هزار و۶۱۰ مورد اعلام کرد.

باقری فردعنوان کرد: امسال ۲ هزار و  ۶۵۴ متخلف در بازارهای استان شناسایی و تاکنون یکهزار و۹۵۱ فقره  پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

وی ارزش پرونده های تشکیل شده امسال  را ۳۲ میلیارد ریال برآورد کرد.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمدابراز داشت: در سال جاری همچنین ۲ هزار و ۱۰۰ بازرسی به منظور کشف کالاهای قاچاق در بازار استان انجام شده است و ۱۸ پرونده به ارزش ۱۰۵ میلیون ریال تشکیل و به مراجع قانونی ارجاع شد.

باقری فرد گفت: از این واحدهای صنفی ۲۳ هزار و ۷۶۲ قلم کالای قاچاق شامل سیگار،نوشیدنی ها و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی کشف شد.

وی همچنین از انجام بازرسی های مداوم از واحدهای خبازی کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری خبر داد و افزود: در این خصوصی پنج نانوایی متخلف که اقدام به توزیع ۳۱۴ کیسه آرد خارج از شبکه کرده بودند شناسایی شدند.

باقری فرد اظهار داشت: ۴۰ بازرس ویژه و ۳۰ بازرس افتخاری کار رصد بازارهای کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار واحد صنفی در استان فعالیت می کند تاکید کرد: نظارت بر این تعداد واحد صنفی با همت مضاعف و تلاش مستمر این بازرسان  امکان پذیر شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: