به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل  ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد؛ در این مدت با راه اندازی دو شبکه اینترنت پرسرعت (های وب) با قابلیت 4Gو شبکه ایرانسل با قابلیت3Gجهت پوشش فضای اینترنتی زیلایی کمک بسیار شایانی به این منطقه گردید.

با توجه به شرایط حساس کرونایی که فضای مجازی تنها راه کمک به دانش آموزان این منطقه بود توانست حداقل خلا فضاهای بسته ی آموزشی را پر کند و حتی با راه اندازی شبکه ایرانسل بعضی از روستاها بالاخص روستای پرجمعیت بردپهن از لحاظ آنتن دهی هم مشکل آن مرتفع گردیده است.
اگر توجه ویژه ای به روستاهای سادات چاهن شود پرونده 4Gدر زیلایی بسته می‌شود وداین خدمات مدیون زحمات بی دریغ  مدیرکل محترم ارتباطات وفناوری اطلاعات مهندس غلامپور می باشد که جا دارد تشکر ویژه ای خدمت ایشان داشته باشیم ودعای خیر مردم زیلایی بدرقه راه ایشان باشد. (بهنام آزاده دهیار موشمی سفلی)
طی روزهای گذشته، با راه اندازی دو ایستگاه ارتباطی موشمی زیلائی و خونگاه، ۲۶۳۸ نفر از خدمات اینترنت پرسرعت برخوردار شدند.

جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات استان افزود: روستاهای بنه درازموشمی، قلعه بنی موشمی، گودتلخدان زیلائی، موشمی سفلی، اب سپا، خونگاه و دشت رز روستاهایی هستند که با راه اندازی این دو ایستگاه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به تلاش بی وقفه مجموعه ارتباطات برای اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت پر سرعت، تصریح کرد: در طرح اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات ۷۴ روستای استان در یک سال اخیر به شبکه ملی اطلاعات متصل و ۱۱هزار و ۵۳۸ نفر از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.
این مقام مسئول اظهار کرد: ۵ ایستگاه دیگر نیز با پیشرفت ۵۰درصد در حال احداث و ۱۰ ایستگاه در مرحله بازدید و جانمایی هستند که ظرف سه ماه به بهره برداری می رسند.
غلام پور اضافه کرد: هزینه های اجرای این طرح از محل اعتبارات ملی تامین شده است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: