به گزارش برنا از اراک،  "سید علی آقا زاده"  طی مراسمی با اهدای لوح تقدیر  از شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در راستای اجرای پویش مردم در کنار مردم وپاکسازی محیط زیست قدردانی کرد.

استاندار مرکزی در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان گفت:صیانت از طبیعت و محیط زیست در جامعه نیازمند فعالیت گسترده همه گروه ها به ویژه تلاشگران در این عرصه می باشد که خوشبختانه دوستداران محیط زیست طی پویشی با عنوان "مردم در کنار مردم"  موفق به پاکسازی جاده های استان و حمایت از کارگران روز مزد بیکار شده ناشی از شیوع  بیماری کرونا شدند آقا زاده ضمن تقدیر از تلاش های همراهان در این پویش اظهار کرد: این پویش  تجربه جدیدی در زمینه هم افزایی و همکاری نهادهای دولتی با سازمان های غیردولتی (سمن ها) در راستای کمک به حل مشکلات جامعه به ویژه در روزهای خاص و بحرانی مانند شیوع کروناست. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم  از جمع آوری ۳۹۰ تن زباله از حاشیه جاده های استان در پویش مردم کنار مردم خبر داد. محمد اله داد با ارائه گزارشی از اجرای پویش مردم کنار مردم که به پاکسازی حریم جاده ها مرتبط بود، اظهار کرد: این طرح با هدف پاکسازی طبیعت، زیبا سازی کنار جاده ها، حمایت از کارگران، تقویت روحیه همکاری بین دستگاه های اجرایی و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و کنترل زباله گردی در جاده ها از تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۹ تا ۲۰ شهریورماه اجرایی شد.

وی با اشاره به پاکسازی ۲۹ محور از جاده های استان مرکزی، افزود: در این راستا ۶۳ درصد راه های اصلی، ۶۶ درصد راه های بین راهی و ۱۳ درصد راه های روستایی در قالب ۱۵۸۴ نفر ساعت کار با کمک ۵۹ کارگر که ۲۴ نفر آنها ثابت بودند، پاکسازی شدند.

اله داد بیان کرد: در این پاکسازی ۲۶ هزار کیسه زباله برابر با ۳۹۰ تن زباله جمع آوری و در واقع ۴۷۰۰ هکتار زمین پاکسازی شد. ۲۰ درصد این زباله ها شیشه است که می توان از فرصت بازیافت آنها نیز استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه این طرح را خواستار شد و افزود: نقاط زباله خیز استان شناسایی شده است و می توان با ادامه این طرح طی سال آینده در استان، آنرا در استان نیز به اجرا رساند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: