به گزارش برنا از اراک، سید علی آقازاده  در نشست ستاد مقابله با کرونا استان مرکزی افزود: شهرداری‌های شهرهای استان که از شبکه اتوبوسرانی و تاکسیرانی برخوردار هستند نیز وظیفه دارند نسبت به استفاده رانندگان تاکسی و اتوبوس از ماسک تاکید ویژه داشته‌باشد و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

وی ادامه داد: فروشندگان اصناف مختلف نیز وظیفه دارند برای حفظ سلامتی خود و مردم از ماسک استفاده کنند و ستاد شهرستانی مقابله با کرونا وظیفه نظارت بر این مهم را بر عهده دارند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: از یکم تیرماه تا ۳۱ شهریور ماه امسال تنها ۱۰ واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهروموم شدند، در صورتی که میزان بی تفاوتی اصناف بیشتر به چشم می‌خورد و باید سختگیری‌ها بیشتر و با مهروموم کردن واحدهای صنفی متخلف، این قشر را مکلف به رعایت مسائل بهداشتی کرد.

آقازاده بیان کرد: استانداری نمی‌تواند مدارس را تعطیل کند و به همین دلیل از تمامی والدین خواسته می‌شود که فرزندان خود را به مدرسه نفرستند و با وجود مشکلات شبکه شاد از کلاس مجازی برای تحصیل فرزندان خود استفاده کنند.
وی اضافه کرد: ستاد مقابله به کرونا استان مرکزی عملکرد ارزشمندی در هفت ماه گذشته داشته و مصوبات بسیاری نیز به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده اما اجرای مصوبات در استان به کندی صورت می‌گیرد که این مهم باید با نظارت هر بیشتر اصلاح شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: فرمانداران شهرستان‌های مختلف این استان باید نسبت به اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان و کشور برنانه‌ریزی داشته باشند و با همکاری همه جانبه با شهرداری ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در عبور از این شرایط نقش‌آفرینی کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: