به گزارش برنا از اراک، زهرا کسایی‌پور در نشست هم اندیشی شرکت‌های تعاونی بانوان استان مرکزی در اراک افزود: این سند از ۲ سال گذشته با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری کلید خورده و از ابتدای سال جاری اجرای آن آغاز شده است.

وی بیان کرد:  در این سند در حوزه اقتصادی شاخص‌های مختلفی بررسی شده که چند بخش آن از جمله مشارکت پایین اقتصادی،  نرخ بیشتر بیکاری فارغ التحصیلان زن و پایین بودن امنیت شغلی این قشر نسبت به میانگین کشور نگران کنند است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی ادامه داد: تعاون از جایگاه مهمی در راستای رسیدن به توسعه اشتغال برخوردار است و در این راستا باید یک تبعیض مثبت برای تشکیل تعاونی بانوان و حمایت ویژه از این قشر لحاظ شود.

کسایی‌پور اظهار داشت: ۱۷ درصد از اعضای تعاونی‌های کشور را بانوان تشکیل می دهند اما این رقم در استان مرکزی هست درصد است و فاصله استان در این راستا نیز زیاد است.

وی تصریح کرد: تعاون یک کار جمعی و گروهی است که انجام فعالیت‌های موفق در آن نیاز به صبوری دارد و زنان همواره در امور مختلف صبوری و تعهد خود را به اثبات رسانه‌اند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی افزود: دفتر زنان ریاست جمهوری از طرح‌های مشخص بانوان حمایت‌های خوبی دارد و نیاز است به بخش تعاون بانوان استان مرکزی نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: