به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ آماده بودن زیر ساخت‌های ورزشی، نقش مهمی در بروز و پرورش استعدادهای هر منطقه دارد تا جایی که یکی از مهمترین علل ناکامی ورزشکاران رشته های مختلف، نبود زیر ساخت‌های مناسب است.

در این راستا، شهرستان لنده به عنوان یکی از قطب‌های با استعداد ورزشی، به عنوان پایلوت بهسازی و ساخت اماکن ورزشی از سوی بنیاد مستضعفان  انتخاب شد. امری که بی شک باعث ظهور و بروز نوجوانان و جوانان با استعداد می شود.

به رغم همه این مشکلات، اقدام بنیادین جهت رفع نقیصه ها و کمبودها در دستور کار بنیاد قرار گرفت تا بارقه امید را در دل‌های جوانان ورزشکار این منطقه محروم ایجاد کرده باشد.

اداره ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری بنیاد علوی اقدام به احداث 7 زمین چمن مصنوعی در روستاهای مختلف شهرستان لنده نموده است.

سید محمد علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا ، اظهار داشت: در سال گذشته با همت اداره کل ورزش و جوانان استان 24 طرح ورزشی بهره‌برداری و تقدیم مردم و جوانان استان گردید، اما متاسفانه برخی از پروژه‌های ورزشی در استان به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم‌های حاکم نیمه کاره مانده اند.

وی افزود: در شهرستان لنده به عنوان پایلوت پروژه‌های ورزشی استان با همکاری بنیاد علوی احداث هفت زمین چمن مصنوعی را شروع کرده‌ایم، که از این تعداد 4 زمین چمن با مشارکت بنیاد علوی و سه زمین چمن با همت اداره ورزش و جوانان استان احداث می‌شود.

علوی خاطرنشان کرد: زمین چمن مصنوعی روستای ایدنک در شهرستان لنده در هفته دولت افتتاح شد و دو زمین چمن روستاهای آبدگاه و آب طیب نیز نیازمند اعتبار  به میزان 700 میلیون تومان هستند که در صورت تخصیص اعتبار تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: اداره ورزش و جوانان به 50 درصد از تعهدات خود در رابطه با چهار زمین چمن مصنوعی مشارکتی با بنیاد علوی عمل کرده است و برای تکمیل این زمین‌ها منتظر انجام تعهدات بنیاد علوی و پرداخت اعتبارات لازم از این بنیاد هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: