به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد ،مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری گفت: این کنگره به همت سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج و مجمع شاعران اهل بیت (ع) با عنوان «حدیث حسن» برگزار شد.

حمید حسینیان با بیان اینکه میزبان کنگره شعر امام حسن مجتبی استان البرز است، تصریح کرد: از سه ماه قبل فراخوان کنگره در سراسر کشور اعلام شد و ۲۰۰ شاعر از سراسر کشور آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

حسینیان با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شد، گفت: این کنگره در بخش اصلی در مدح، منقبت، فضائل و مراثی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و در بخش ویژه نیز در مدح، بیان فضائل و معرفی دختران مکرمه امام حسن مجتبی و در تمام قالب‌های شعر فارسی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در دومین کنگره شعر امام حسن مجتبی ۶ نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند، تصریح کرد: داوران این کنگره از استان البرز، «مریم آریان»، « مهدی زارعی» و «رحمان نوازنی» بودند.

برگزیدگان این مسابقه  زهرا طهماسبی از همدان، فائزه زرافشان از میبد یزد، ایوب پرندآور از جهرم، سید اکبر سلیمانی از کهگیلویه و بویراحمد، قاسم بای از گرگان و رضا یزدانی از قم بودند که از آنها با لوح تقدیر، تندیس کنگره و ۲۰ میلیون ریال وجه نقد تقدیر شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: