به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 255 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 113 بیمار کرونایی قطعی بوده و 10 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.


وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 7633 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از ٢٨٠نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج بیشترین میزان مبتلایان در شهرستان های بویراحمد 50 درصد، کهگیلویه 25 درصد، گچساران 15 درصد و  بقیه موارد در چرام و و لنده می باشد. 

 دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: استان طی روزهای اخیر روند افزایشی را در ابتلای به کرونا تجربه کرده و میزان مرگ و میر ناشی از آن نیز نسبت به ماه قبل در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه کلید موفقیت گذر از این شرایط، همراهی مردم در رعایت پروتکل بهداشتی است، افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان هنگامی رضایت‌بخش است که بیش از ٩٠ درصد مردم، ادارات و اصناف آنها را رعایت نمایند. 
وی خواستار استفاده از ماسک ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تحمعات  توسط همه مردم شد و تاکید کرد: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی در جامعه بیشتر رعایت شود تعداد مبتلایان و فوتی‌های استان کاهش می‌یابد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: