به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ حجت الاسلام  سید نصیر حسینی در دیدار با مدیرعامل بانک تجارت کشور با اشاره به بار سنگینی که بر دوش سیستم بانکی است، گفت: خداوند راه را برای ملت و مسئولانی که مقاوم ایستاده و تسلیم نمی‌شود باز می‌کند مردم و کشور ما هم مجاهد در راه حق هستند. مسیر و هدف آنها کنار زدن حکومت طاغوت و برافراشتن پرچم الهی بود.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به مشکلات انقلاب نوپای اسلامی در همان سال‌ها گفت: علی‌رغم همه توطئه‌ها، جنگ تحمیلی و سایر مشکلات اما خداوند دشمنان این کشور را ذلیل و عزت و استقلال را به  کشوری که زمانی مستعمره فرهنگی، اداری، مدیریتی و سیاسی بود عطا کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به یاری پروردگار جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر یک کشور مقتدر و قدرتمند است،کدام کشور بعد از جنگ جهانی دوم پایگاه نظامی آمریکا را مورد هدف قرار داده بود؟ همه دیدند جمهوری اسلامی با ده‌ها موشک پایگاه نظامی عین‌الاسد آمریکا در عراق را مورد حمله قرار داد لذا باید به تاریخ سراسر شکوه انقلاب اسلامی افتخار کنیم و به مردمی که شایسته بهترین خدمات هستند خدمت کنیم.

 وی ایستادگی سیستم بانکی در مقابل مشکلات و تحریم‌ها را قابل تقدیر دانست و عنوان کرد:  از رسانه‌ها انتظار می‌رود زحمات، تلاش و اقدامات مسئولان را بازگو و انتشار دهند مگر می‌شود مسوولان زحمت نکشیده باشند و کشور سرپا باشد!؟

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به مشکلات کارخانه قند گفت: در ماجرای کارخانه قند نماد صنعت کهگیلویه و بویراحمد، مردم احساس کردند بیت‌المال به هدر رفته است اما اقدامات بانک تجارت شجاعانه و  در راستای نگهداری از بیت‌المال بود. مردم حق داشتند ناراحت و نگران باشند خدا را شکر کارخانه‌ای که به نااهلش واگذار شده بود برگشت.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه کارخانه قند، نماد تولید و سرمایه‌گذاری است، افزود: این کارخانه پس از واگذاری به بخش خصوصی شرایط خوبی نداشت اما خدا رو شاکریم که  شرایط بهتر شده است، از مسوولان بانک می‌خواهم برای انتخاب مدیریت این کارخانه تصمیم درست، عاقلانه و مهندسی بگیرند و آن را به فرد امین و دلسوز واگذار کنند.

 وی با تاکید مجددا اینکه کارخانه به افراد کاردان و دلسوز و دغدغه‌مند واگذار شود و  کسی انتخاب شود که درد اشتغال و مردم را داشته باشند، گفت: اگر سر جمع مجموعه دلسوزی در این کارخانه به کار گمارده شوند حتما اشتغال خوبی ایجاد و بارقه‌های امید در در منطقه ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: با استاندار و رئیس کل دادگستری در این زمینه صحبت کرده‌ام و همه تلاش می‌کنیم و امیدواریم کار آبرومندانه به پیش برود.

اما پیش از سخنان نماینده ولی‌فقیه، رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اینکه برای روشن شدن چراغ کارخانه قند به یاسوج سفر کرده‌ام گفت: به همین منظور با رئیس کل دادگستری و استاندار  کهگیلویه و بویراحمد جلساتی برگزار شد.

وی بیان کرد: از بزرگان استان خصوصا حجت الاسلام حسینی اجازه می‌خواهم که این بار کارخانه به اهلش واگذار شود، ضمن اینکه بانک تجارت برای بازگشت کارخانه به چرخه تولیدمساعدت لازم را انجام می‌دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: