به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ طی آیینی بعد از مراسم نماز جمعه امروز ۱۱ مهرماه 99 شهر یاسوج، آیت‌الله «سیدنصیر حسینی» امام جمعه یاسوج و نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان سفیر گردشگری مذهبی این استان انتخاب شد.

مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت:  صنعت گردشگری نقش مهمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان دارد.

صفایی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری دارد، افزود: گردشگری مذهبی از مهم‌ترین این ظرفیت‌ها است که نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی دارد.

وی  با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در حوزه فرهنگ گردشگری، تصریح کرد: « ائمه جمعه در تبلیغ و ترویج فرهنگ گردشگری مذهبی نقش مهمی دارند.

صفایی ادامه داد: انتخاب نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج به عنوان سفیر گردشگری مذهبی می‌تواند نقطه امیدبخشی برای ترویج و پیشرفت گردشگری مذهبی در استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

کهگیلویه و بویراحمد حدود 296 بقعه متبرکه دارد که تعدادی از این امامزادگان توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

وجود بقاع متبرکه بسیار و معرفی آنها به عنوان قطب مذهبی و گردشگری در ایام مختلف سال می‌تواند علاوه بر معرفی این مکان‌های مقدس، فرصتی برای رونق گردشگری مذهبی در استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: