به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: امسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم اربعین حسینی از سوی دولت عراق لغو و رسما اعلام شد آنها پذیرای زائران دیگر کشورها نخواهند بود.

او ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به لغو مراسم اربعین، مرزهای رسمی و چهارگانه کشور شامل خسروی در قصرشیرین، مهران در ایلام و شلمچه و چذابه در خوزستان که سال گذشته کار تردد زائران انجام می شد، بسته شده است.

سرهنگ آمویی خاطرنشان کرد: مرز خسروی نیز به تبعیت مرزهای ایلام و خوزستان امسال به روی زائران بسته و هیچ ترددی به سمت عراق انجام نخواهد شد.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه همچنین با اشاره به استقرار ایستگاه های بازرسی در شهرستان قصرشیرین، گفت: نیروهای پلیس مستقر در این ایستگاه ها از حضور افراد در مرز جلوگیری و زائران چه به صورت انفرادی و چه کاروانی امکان حضور در پایانه خسروی را نخواهند داشت.

او در عین حال از همکاری خوب مردم با ستاد ملی مقابله با کرونا و ماموران انتظامی قدردانی کرد و گفت: در روزهای گذشته افراد و کاروان هایی بودند که قصد حضور در مرز را داشتند اما پس از شنیدن صحبت های ماموران پلیس و اطلاع از مصوبه ستاد از ادامه حضور انصراف داده و به مقصد خود بازگشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: