به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه وبویراحمد؛شریف اسلامی خاطر نشان کرد: آثار برگزیده بخش مسابقه جشنواره مقاومت از تولیدات یک سال اخیر حوزه هنری استان با موضوعات سلامت،مقاومت و آسیب های اجتماعی  است که تعدادی از آنها با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،معاونت فضای مجازی صدا وسیمای مرکز دناو معاونت فرهنگی سپاه فتح استان تولید شده اند.

اسلامی به آثار برگزیده جشنواره مقاومت اشاره کرد و گفت: فیلم های "ته ته"و"خواهش" به کارگردانی سید جواد هادی اصل،"پاکبان ضد ویروس نیست" و "زباله" به کارگردانی سعید کریمی "به یاد آنها" به کارگردانی زهرا یزدانی ،"بازی مرگ" به کارگردانی نسیم سهیلی و"امونت"به کارگردانی سلیمان حسنی از جمله  آثار نامزد شده از سوی هیئت داوران برای دریافت جایزه در بخش بهترین فیلمهای داستانی و مستند است.

رئیس حوزه هنری اضافه کرد: "آخرین دیدنی" به کارگردانی علی شیر مردی،"تنگ بلور" از علی محمدی مقدم و "یک قرن مقاومت" به کارگردانی محمد نجفی نژاد دیگر آثار کاندیدا شده برای دریافت جایزه در بخش انیمیشن است.

اسلامی با بیان اینکه 15 اثر از حوزه هنری به بخش مسابقه این جشنواره راه یافته بود،  تصریح کرد: سه اثر برگزیده در بخش داستانی و مستند و سه اثر برگزیده در بخش انیمیشن  در اختتامیه جشنواره در روز  دوشنبه 14 مهرماه  توسط هیات داوران متشکل از علی علایی ، محمد سلیمی راد و بنیامین هفت لنگ معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: حضور 9 فیلم از این مرکز در جشنواره بین المللی هند و کسب جایزه بهترین انیمیشن، کسب جایزه بهترین اثر یک دقیقه ای در جشنواره بین المللی قرنطینه و راهیابی یک فیلم به جشنواره انگلیس از افتخارات این مرکز در سال جاری است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: