به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سیده فریبا حسینی اظهار داشت: زمان اجرای این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد از ۲۶ مهرماه ۱۳۹۹ (آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش) تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ (پایان هفته سلامت) خواهد بود. 

وی افزود: اجرای این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد جزو برنامه های اولویت دار معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و  پرورش است. 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح ملی در کشور و استان در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با رویکرد ترویج سبک زندگی سالم و فعال به منظور چابک سازی و ایجاد سلامت جسمانی و نشاط در  دانش آموزان اجرا می  شود. 

حسینی عنوان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد کمک به کاهش تعداد دانش آموزان چاق و دارای اضافه وزن و ایجاد تغییر سبک زندگی بین آنان است. 

وی ابراز داشت: اجرای مطلوب این طرح ملی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد مستلزم مشارکت هر چه بیشتر والدین با مسؤولان مدارس برای کنترل وزن فرزندان خود و تغذیه سالم و مناسب آنان است. 

حسینی گفت: دلایل تصمیم گیری مسؤولان معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح ملی در کشور و  کهگیلویه و بویراحمد شامل سبک زندگی مدرن، کم تحرکی، کاهش فعالیت‌ های بدنی دانش آموزان و ارائه آموزش ‌های مجازی به آنان در منزل از زمان شیوع بیماری کرونا بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: