به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید ستاد ملی کرونا بر پرهیز از برگزاری تجمعات، مردم شهر یاسوج با رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت نمادین و با حداقل تجمع یاد و خاطره شهدای دشت کربلا را گرامی داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی استاد حوزه علمیه قم در آیین اربعین حسینی در شهر یاسوج اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا محبان اهلبیت علیهم السلام توفیق زیارت امام حسین علیه السلام را نداشتند، اما آگاه باشید که نبودن ما در کربلا دلیل بر شریک نبودن ما در این زیارت نیست.

وی افزود: همین‌که نیت و دل ما همراه با امام حسین علیه السلام است و حسرت بودن در کربلا را می‌خوریم خود نشان از توجه و بصیرت و معرفت نسبت به راه امام حسین علیه السلام دارد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اگر امروز ما با تبعیت از دستور مقام معظم رهبری از طریق فضاهای مختلف به ساحت اهل‌بیت علیهم‌السلام عرض ارادت می‌کنیم، نشان از پیروی از ولی فقیه و عبودیت ما دارد.

وی بیان کرد: مطابق حدیث نبوی که می‌فرماید: هرکس قومی را دوست بدارد در اعمال آن قوم شریک است، امروز نیز ما به عنوان محب و عاشق اهلبیت علیهم السلام در راه و عمل آنها شریک هستیم.

ابراهیمی در ادامه با اشاره به شهادت مظلومانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی چهره پلید آمریکای جنایتکار را برای همگان به اثبات رساند، و خون شهید سلیمانی باعث شد که چهره استکبار نمایان شود و روحیه استکبارستیزی در بین آزادگان شکوفاتر شود.

وی عنوان کرد:اربعین روایت گری چهل روزه روز عاشورا است، رهبری روز شهادت سردار سلیمانی را یوم الله میداند و ما خود را در مقابل خون سردار سلیمانی مدیون میدانیم و این نشانه بصیرت است و با تکیه براین بصیرت جلو خواهیم رفت و پایه های ایمان ما قوی‌تر خواهدشود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: