به گزارش گروه استا‌ن‌های خبرگزاری برنا؛ رضا طاهری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه در خصوص وضعیت اشتغال در کرمانشاه و شرایط مددجویان کمیته امداد، گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۹۵۹ مددجوی کرمانشاهی از طریق کاریابی و تعامل با کارفرمایان اشتغال پایدار ایجاد شده است.

او گفت : پیش بینی می‌شود طی تعاملات صورت گرفته با کارفرمایان و بنگاه‌های کاریابی در مجموع تا پایان سال یک هزار و ۳۴۱ مددجو در استان کرمانشاه از طریق کاریابی‌ها دارای شغل پایدار شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: هم اکنون فقط ظرفیت ۲۵۰ شغل در کاریابی‌های شهر کرمانشاه خالی است.

او با اعلام فراخوان جذب نیرو در کاریابی‌ها، ادامه داد: امیدواریم به زودی مددجویان متقاضی و جویای کار جذب این مشاغل شوند.

طاهری با یادآوری اینکه کمیته امداد آمادگی دارد نیروی مورد نیاز کارفرمایان و بنگاه‌های کاریابی را بر اساس مهارت، جنس، سن و.. تامین کند، گفت: همچنین این نهاد در صورت نیاز کارفرمایان به نیرو‌های مهارت دیده، آموزش‌های شغلی رایگان به این مددجویان ارائه می‌دهد.

رضا طاهری با یادآوری اینکه کمیته امداد به کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت را به کار گمارند بسته‌های تشویقی اعطا می‌کند، افزود: پرداخت تسهیلات کارفرمایی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در ازای به کارگیری هر مددجو یا پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال متوالی از بسته‌های تشویقی این نهاد به شمار می‌رود .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: