به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی؛ محبی با اعلام این خبر گفت: سفر دو روزه دکتر خاوازی و هیئت بلند پایه همراه ایشان، آورده های بسیار خوبی برای استان به همراه داشت. 

وی ادامه داد: بخش عمده ای از برنامه های ویژه این سفر، توسط شخص وزیر عملیاتی شد و بخشی هم توسط معاونین و رؤسای سازمان های تابعه وزارت جهاد کشاورزی به نتیجه رسید. 

به گفته وی؛ بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته،  تمام شهرستان های استان از رهاوردهای این سفر منتفع شدند. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری با اشاره به دو نشست مهم حضور استاندار و وزیر جهاد کشاورزی در جمع نخبگان و فعالان کشاورزی در محل سالن شهید رجایی استانداری و همچنین جمع بندی سفر در محل فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند، خاطرنشان کرد: در جریان نشست نخبگان و فعالان کشاورزی، شخص استاندار با تأکید بر ظرفیت های منحصر به فرد استان، و با اشاره به تجربه دو سازمان چای و سیب در کشور، پیشنهاد راه اندازی سازمان های زرشک و عناب را مطرح نمودند. 

محبی تأکید کرد: هدف از طرح این پیشنهاد، ایجاد زیرساخت های لازم برای معرفی هر چه بیشتر این دو محصول کلیدی و تدوین برنامه هایی در راستای حمایت از کشاورزان عزیز استان است. 

وی گفت: در قالب این دو سازمان مستقل، برای حمایت از کشاورزان از زمان کاشت تا برداشت محصول از جمله ارتقاء کیفیت گونه کاشت شده تا خرید تضمینی و توافقی محصولات  

تصمیم گیری می شود. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری سپس به موارد مطرح شده در جلسه جمع بندی سفر وزیر اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین بخش های صحبت های دکتر خاوازی این بود که ما می توانیم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی از هر ظرفیتی برای معرفی محصولات کشاورزی استان استفاده کنیم. 

محبی متذکر شد: تحقق این دو موضوع، هم راه اندازی سازمان ها و هم معرفی محصولات کشاورزی، نیاز به عزم عمومی دارد.

وی تصریح نمود: ما می توانیم برای این کار به تولید محتوا و مستند سازی هایی اقدام کنیم که قابلیت نشر و توزیع در سطح کشور و حتی در سطح فراملی و بین المللی را داشته باشد. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری خاطرنشان کرد: هدف از این اقدام هم آشنایی هر چه بیشتر مردم کشور و حتی خارج از کشور با خواص و ویژگی های مغفول مانده زرشک، عناب و زعفران، نحوه استفاده درست از آنها و فرآورده های این سه محصول ارزشمند می باشد. 

محبی با تأکید به نگاه مثبت شخص استاندار در این زمینه، اظهار داشت: رسانه ها، پایگاه های خبری و تحلیلی، مطبوعات، گروه های رسانه ای، مستندسازان و رسانه ملی می توانند در تحقق این موضوع مؤثر باشند. 

وی با اشاره به این که روابط عمومی استانداری نیز برای تحقق این دو آرمان اعلام آمادگی می کند، ادامه داد: صاحبنظران، منتقدان، مستندسازان، نویسندگان، محققان، پژوهشگران، اساتید دانشگاه ها، تحصیل کرده های بخش کشاورزی، فعالان فرهنگی و اقتصادی، اندیشمندان و همه گروه ها و اقشاری که در این زمینه پیشنهادی دارند، می توانند ما را یاری نمایند. 

به گفته وی؛ هر ایده و فکر عملیاتی در این خصوص ارزشمند می باشد. 

مدیرکل روابط عمومی استانداری متذکر شد: با توجه به تأکید وزیر جهاد کشاورزی و شخص استاندار، از ایده های برتر در این زمینه حمایت می شود. 

محبی تأکید کرد: در ارائه طرح و برنامه ها باید به این موضوع توجه شود که متناسب با شرایط روز جامعه باشد و بتواند به این قضیه کمک کند که زرشک، عناب و زعفران در سبد خرید خانواده ها در سطح دنیا جایگاه ویژه ای پیدا کند. 

وی گفت: این که تولید کننده اصلی زرشک دنیا باشیم یا در تولید عناب بعد از چین، رتبه دوم را داریم و بهترین زعفران دنیا در خراسان جنوبی به عمل می آید ولی هنوز نتوانسته ایم نام استان را در کنار آنها به دنیا مخابره کنیم، نشان دهنده کوتاهی ما در این زمینه است. 

به گفته وی؛ با عزم عمومی می توانیم گذشته را جبران کنیم و اتفاق های خوبی برای استان زرخیز خراسان‌جنوبی رقم بزنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: