به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری برنا؛ مجید شیرانی در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۳ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۵۱ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

او تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۳ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی ادامه داد: هم اکنون ۲۲۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۶۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

او با ابراز تاسف از اینکه طی ۲۴ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است، گفت: مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۳۱۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به افزایش بار بیماری در این استان، یکی از ساده‌ترین، عملی‌ترین و موثرترین راه مقابله با کرونا را استفاده همگانی از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: