به گزارش برنا از اراک ، رقابت هایی که در این فصل برای اهالی ورزش استان مرکزی از هیجان بیشتری برخوردار است ، چرا که برای اولین بار نماینده ای از این استان در سطح اول فوتبال ایران حضور دارد‌ .
هرچند جولان کرونا در دنیا هواداران فوتبال را از حضور در ورزشگاه ها محروم کرده اما این اتفاق از شور و اشتیاق دوست داران این رشته پر طرفدار نکاسته است . به طوری که این روزها اخبار نقل و انتقالات فوتبالی به تیتر اول رسانه های ورزشی و گاهان غیر ورزشی بدل شده است ، ما نیز در این نوشتار نگاهی داریم به آخرین وضعیت و اخبار خرید ها و خروجی های آلومینیوم سازان اراک که با رسول خطیبی، تازه وارد لیگ بیستم هستند .
سیاست خطیبی و مدیران باشگاه آلومینیوم جوانگرایی بوده است
اراکی ها که به واسطه طی شدن مراحل تصویب بودجه و تغییر مدیرعامل باشگاه کمی دیرتر از سایر رقبای خود پا به عرصه نقل و انتقالات گذاشتند در لیست خریدهایشان تا به امروز خبری از بازیکنان پر آوازه به چشم نمی خورد و گویا سیاست خطیبی و مدیران این باشگاه جوانگرایی بوده است .
«میثم مجیدی» کاپیتان فصل گذشته اراکی ها اولین تمدیدی آلومینیوم سازان در این فصل بود بعد از او میثم آقایی ، امیر نوری، یزدان یوسفی ، سید مهدی سجادی ، حامد پاکدل ، سید مهدی حسینی، سید مهدی قریشی ، رضا حسن پور ، رامتین سلیمان زاده ، نیما درودی و محمد علی نژاد دیگر بازیکنانی بودند که با حضور در ساختمان باشگاه و تمدید قرارداد خود یک فصل دیگر در اراک ماندنی شدند.
از سوی دیگر مجید عیدی که فصل گذشته در نفت مسجد سلیمان توپ می زد اولین خرید رسول خطیبی در این فصل بود. جوان اراکی که پیش از این نیز سابقه حضور در آلومینیوم را در کارنامه خود دارد. فرزام مروانی که فصل پیش در استقلال خوزستان بازی می کرد در این فصل با حضور در دفتر باشگاه به آلومینیوم اراکی ها پیوست. امیر هوشمند دفاع وسط فصل گذشته سایپا دیگر بازیکنی است که در فصل پیش رو پیراهن آلومینیوم سازان را بر تن می کند. عزیز معبودی از ماشین سازی تبریز در این فصل اراکی ها را همراهی کرده و معراج اسماعیلی سنگربان فصل گذشته ذوب آهن اصفهان در این فصل از دروازه آلومینیوم محافظت می کند. محمد ناصری از شهر خودرو و عرفان اسفندیاری دیگر سنگربانان آلومینیوم در این فصل هستند. امیرحسین یحیی زاده از رایکا بابل ، مصطفی احمدی از نفت آبادان ، محمد جواد عباسی بازیکن سابق قشقایی شیراز، سعید باقرپسند از داماش گیلان ، رضا فرجی بازیکن شهید قندی یزد ، مهدی یار احمدی و احمد زارعی بازیکنان سابق تیم لیگ دسته دومی خیبر خرم آباد از دیگر خرید های رسول خطیبی برای آلومینیوم در این فصل هستند. خرید های که به گفته وی تا کنون ۷۰ درصد لیست پیشنهادی او بوده اند. و مذاکرات با سایر نفرات از سوی کمیته نقل و انتقالات باشگاه در حال پیگیری است .


آلومینیوم می تواند به پدیده لیگ بدل شود


اما با رسانه ای شدن اخبار نقل و انتقالات بحث ها در بین اهالی فوتبال استان و جوانگرایی مشهود تیم، بسیاری بر این باورند که میانگین سنی پایین و انگیزه بازیکنان آلومینیوم در این فصل می تواند این تیم را به یک پدیده در لیگ برتر بدل کند.
از سوی دیگر منتقدان نیز بر این تفکرند که لیگ برتر جای آزمون و خطا نیست و نیاز به حضور بازیکنان با تجربه دارد؛ چرا که این نوع رویکرد، سرنوشت آلومینیوم را همانند شاهین بوشهر و دیگر تیم هایی می کند که مهمان کوتاه لیگ برتر شدند و خیلی زود اندوه را مهمان دل هواداران خود کردند. حال باید منتظر ماند و دید در پایان فصل چه سرنوشتی برای تازه وارد لیگ برتر رغم می خورد. آیا نماینده فوتبال استان می تواند نام اراک را همانطور که در عرصه های صنعتی و علمی پر آوازه است در عرصه فوتبال نیز درخشان تر کند؟ اراکی ها راه دشواری پیش رو دارند؛ چرا که بودجه بسیاری از تیم های حاضر در لیگ با آلومینیوم قابل قیاس نیست، امری مهم که دست رقبا را برای شرکت در ماراتن جذب بازیکن در فصل نقل و انتقالات باز می گذارد . اما نکته ای که شاید اگر ضروری تر از مسائل مالی و بودجه نباشد کم اهمیت‌تر نیست. ایجاد اتحاد و یکدلی در مجموعه استان و به خصوص باشگاه برای موفقیت تیم است امری که فصل گذشته نقش به سزایی در تحقق آرزوی ۱۸ ساله مردم اراک ایفا کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: