به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان در نشست فصلی روسای دادگستری ها و دادستان های سراسر استان از آنان خواست: وکلا و کارشناسانی را که مدعی اند می توانند رای پرونده را حتی به ناحق برای طرفین بگیرند ، شناسایی و برخورد کنند.

هاشمیان افزود: ادعای وکالت تضمینی وجهه قضات و کارکنان شریف را خدشه دار می کند.

رئیس کل دادگستری در ادامه این نشست، بر رفتار مناسب با مردم هم تاکید کرد و گفت: رفتار  قضات و کارکنان با مراجعان باید بر مبنای کرامت انسانی باشد.

هادی هاشمیان در ادامه سخنان خود بر برخورد با فساد هم تاکید کرد و گفت: در مبارزه با فساد به ویژه در مورد زمین خواری علاوه بر برخورد با متخلفان باید بر راه های پیشگیری از بروز آن نیز تمرکز شود .

هاشمیان از دادستان ها خواست: برای جلوگیری از زمین خواری با دستگاه های اجرایی برای سنددار کردن اراضی دولتی و انفال اتمام حجت کنند.

وی با تاکید بر این که اجرای طرح کاداستر برای نجات انفال حیاتیست گفت: دادستان ها برای مدیرانی که پس از مهلت قانونی، برای دریافت سند کاداستری کاری انجام ندهند ، اعلام جرم کنند .

حمایت از تولیدکنندگان یکی دیگر از سرخط های سخنان رئیس کل دادگستری استان در جلسه امروز بود.

هاشمیان گفت: وظیفه ما حمایت از کسانیست که سرمایه خود را به جای دلالی و اخلال در بازار ارز و طلا  وارد بخش تولید کرده اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال  2 هزار و 886 رای جایگزین حبس در محاکم استان صادر شد  که حدود 28 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است و صدور این احکام یکی از علل کاهش 7 و نیم درصدی ورودی زندان های استان است.

فعال کردن دادرسی الکترونیک ، استفاده از مشارکت های مردمی برای سازش پرونده ها ، کاهش پرونده های معوق و ساماندهی پرونده های اجرای احکام از دیگر محورهای جلسه امروز بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: