به گزارش برنا از اراک، حسین بختیاری افزود: در ارزیابی‌های صورت گرفته، بیشتر افرادی که در شهرستان اراک از ماسک استفاده نمی‌کنند در گروه‌های سنی ۱۸ تا ۲۵ سال قرار دارند و این گروه‌ها بیشترین حضور در مجامع عمومی را دارند.

وی ادامه داد: جریمه برای افرادی که ماسک نمی‌زنند و موجب شیوع این بیماری پرخطر می‌شوند در ستاد مقابله با بیماری کرونا استان مرکزی مطرح شده و به احتمال زیاد در هفته آینده از سوی این ستاد اعلام می‌شود.

بختیاری اظهار داشت: انتظار است مردم قبل از هر اقدام تنبیهی، در مرحله اول برای حفظ سلامت و جان خود و در مرحله دوم برای حفظ سلامت و جان دیگران نسبت به زدن ماسک و سایر دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

وی گفت: نظارت ویژه بر صنوف مختلف به صورت مستمر در حال انجام است و از این قشر نیز انتظار می‌رود ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به هیچ عنوان به افرادی که ماسک نمی‌زنند خدمات ارایه ندهند.

فرماندار اراک اضافه کرد: از پنج شب گذشته تاکنون تمام مناطق شهر اراک با همکاری نیروهای جهادی، بسیج، شهرداری و با نظارت فرمانداری ضدعفونی شده است و این مهم همچنان  ادامه می‌یابد.

بختیاری عنوان کرد: عملکرد رانندگان اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها نیز به صورت مستمر رصد می‌شود و هیچ تاکسی حق سوار کردن سه مسافر در صندلی عقب را ندارد و باید کرایه نفر سوم بین چهار نفر (راننده و سه مسافر دیگر) تقسیم شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: