به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛در این جلسه فرماندهی سپاه فتح استان به مناسبت ۲۶مرداد هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: سرمایه گذاری در زمینه ورزش و آموزش و پرورش هدر رفت پول  نیست بلکه سرمایه گذاری در جهت رشد جامعه است. 

خرمدل افزود:ساختن مدرسه،کتابخانه،سالن های ورزشی و اماکنی از این دست هم از لحاظ اجتماعی و هم از لحاظ مادی موجب پیشرفت و ترقی کشور می شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزش بومی و محلی در استان  اظهار کرد:در سال جاری قصد داشتیم با همکاری ورزش وجوانان استان این مسابقات را باکیفیت بالاتر و در مقیاس گسترده تری اجرا کنیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا از انجام آن منصرف شدیم .

خرمدل با تصریح اینکه سلامت جامعه در گرو  ایجاد نشاط و شادابی برای مردم است ،ساخت سوله های صالحین،سالن های ۹ دی فوتبال و هندبال برای انجام ورزش رزمی به منظور ارتقاء سلامت روان جامعه اشاره کرد.

وی تاکید کرد: معتقدم استان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بکر و ارزشمندی است که هنوز بالفعل نشده است. 

وی با بیان اینکه ورزش صنعت است گفت: سپاه فتح استان با همکاری ورزش و جوانان استان در حال آماده سازی زیرساخت ها است.

وی با تاکید به مشکلات استان و پروژه های استان و معیشت افزود: با ایجاد زیرساخت های لازم در زمینه ورزش و گردشگری برگزاری مسابقات ملی در استان می توان در وضعیت درآمدزایی آن تحولاتی ایجاد کرد.

به گفته سردار خرم دل ساخت مجموعه ورزش توسط ورزش و جوانان استان، بهره برداری از ۲۰ مجموعه ورزشی از سوی سپاه می تواند راهگشایی برای حل معضل اشتغال جوانان شناخته شدن استان در سطح ملی و بین المللی باشد.

فرماندهی سپاه فتح استان همدلی،اتحاد و یکپارچگی طوایف استان را مهمترین راه پرهیز از عقب ماندگی ومحرمیت دانست وگفت: با توجه به معنویات حضرت امام نباید در حوزه ورزش نگاه ها سیاسی وسیاست زده شد زیرا اگر قرار است ورزش رشد کند وخود را نشان دهد باید با دوری از مسائل قومی وسیاسی در پیشرفت آن داشته باشند. 

وی ابراز کرد:سپاه کاملا در خدمت ورزش است ودر همین دوران کرونا ۹هزار بسته ورزشی به صورت فردی یا در مدارس استان توزیع کردیم و بزودی ۵ هزار بسته دیگر توزیع می شود زیرا مردم در این روزها بسیار آسیب پذیر شده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در این جلسه گفت:در یکسال از ۲۴ پروژه بهره برداری کردیم که آمار قابل تو جیهی است.

علوی با اشاره به نقش سپاه در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله به توانمندی این نهاد در همکاری با ورزش و جوانان استان در ارتقاء برنامه های آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ما می توانیم با تعاملی که با سپاه فتح استان داریم از ظرفیتهای اماکن ورزشی برای هیئت های ورزشی و فرهنگی  استفاده کنیم. 

وی با اشاره به ۲۶مرداد هفته تربیت بدنی و اقداماتی که در این هفته صورت می گیرد خواستار مساعدت فرماندهی سپاه فتح استان در برگزاری برنامه های هفته مذکور شد.

علوی با یاد آوری برگزاری میزبانی  مسابقات قایقرانی کشوری با همکاری سپاه فتح استان در سال گذشته و استفاده از ظرفیتهای سپاه در برگزاری آن مسابقات ادامه داد:مساعدت این نهاد خدمت گذار باعث شد که فدراسیون قایقرانی کشور استان را در فهرست میزبان مسابقات بین‌المللی و آسیایی اسلالوم قرار دهد.

وی با بیان اینکه در مدت خدمت ایشان به عنوان مدیرکل اتفاقات خوبی در عرصه ورزشی استان رخ داده است، که حضور ۷ورزشکار استان در مسابقات جاکارتا وشرکت در ۲ جشنواره رضوی از آن جمله است.

در پایان با اهدای لوح سپاس از رؤسای ادارات شهرستان ها وکارکنان اداره کل ورزش وجوانان که در کسب رتبه برتر اداره کل در جشنواره شهید رجایی همکاری داشتن تقدیر شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: