به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛هفته تربیت بدنی و ورزش از 26 مهرماه آغاز و تا 2 آبان ماه ادامه دارد که به همین مناسبت کانون بسیج ورزشکاران ناحیه بویراحمد بیانیه ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در بیان اهمیت ورزش می فرمایند: «بر همه ما واجب است که ورزش را در تمام زمینه ها جدی بگیریم.»

ورزش به عنوان پدیده اجتماعی و فرهنگی، نقشی اساسی و بنیادی در زندگی امروز دارد و رمز سلامت، تندرستی و پویایی است و توسعه آن، ارتقاء سلامت عمومی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. 

ورزش علاوه بر پرورش جسم ، به سلامت روح و روان آدمی هم کمک میکند و او را از افسردگی و خمودگی نجات میدهد.

اکنون جامعه سالم به انسان های سالم نیاز دارد و در این راستا ، روی آوردن افراد به ورزش و تندرستی ، به داشتن اینطور جامعه ای کمک خواهد کرد.

فرهنگ سازی ورزش و تربیت بدنی در جامعه ، می تواند از روی آوردن افراد به ناهنجاری های اجتماعی و از جمله اعتیاد ، بکاهد و در عوض،  سلامتی و نشاط را به افراد بازگرداند.

در همین راستا ادارات ورزش و جوانان و مسئولین امر  می توانند با برگزاری برنامه های مختلف به همگانی کردن ورزش کمک کرده و افراد را به ورزش تشویق کنند ، والدین نیز باید از همان دوران کودکی ، فرزندان خود را به ورزش تشویق کنند تا به تعادل روحی آنها و همچنین تعادل شخصیت آنها کمک کنند.

ورزش اگر با تهذیب نفس همراه باشد ، سلامت روح و روان انسان را هم تضمین میکند ، چرا که در طول تاریخ ورزشکاران و قهرمانان بی ادعایی همچون  غلامرضا تختی ، شهید ابراهیم هادی و... را داشته ایم که با روی آوردن به ورزش همراه با تهذیب نفس ، خود به الگوی عملی ورزشکاران تبدیل شده اند و نامشان هم تا همیشه زنده خواهد ماند.

هفته تربیت بدنی فرصتی است تا با فرهنگ سازی ورزش در بین افراد جامعه و مخصوصا جوانان ، روح نشاط و سرزندگی در بین آنها زنده شود.

کانون بسیج ورزشکاران  ناحیه بویراحمد  ، ضمن گرامیداشت این هفته ، یاد و خاطره شهدای ورزشکار را نیز گرامی می دارد و این هفته را به همگان و مخصوصا اهالی ورزش و مدیران ورزشی استانی، مدیران شهرستانها و کلیه روسای هیئات ورزشی و عموم ورزشکاران و دوستداران ورزش تبریک می گوید.

به ورزش گرای و سرافراز باش ، که فرجام سستی سرافکندگی است.

کانون بسیج ورزشکاران ناحیه بویراحمد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: