به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 337 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 136 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 10 هزار و 597 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
 وی اذعان داشت: امروز 376 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت حدود ٥٥ درصد بود و  بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا  می باشد و بقیه موارد مثبت در شهرستان های لنده، باشت، بهمیی و چرام هستند.
 
وی بیان داشت: با این روند افزایشی در طی روزهای آینده تعداد تخت های موجود کرونایی و تخت های ویژه از بیماران کرونایی پر خواهد شد و در ٢ تا ٤ هفته بعد می تواند باعث مرگ و میر های بیشتری شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: آموزش‌هایی که هنگام ترخیص به بیماران داده می‌شود باید رعایت شده و بیماران تا پایان دوران نقاهت در منزل بمانند. تمهیدانی اندیشیده شده است تا با کسانی که شرایط قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت گیرد.
 
وی با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم، گفت: شکست زنجیره انتقال کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.
 
دکتر یزدان پناه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از سفر کردن و نرفتن به مکان های پرخطر مانند بیمارستانها و موسسات پزشکی بجز در موارد ضروری را در شرایط کنونی لازم بر شمرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: