به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز شنبه اظهار داشت: در مصوبات نشست امروز ستاد ملی کرونا، ۴۶ شهرستان‌ جدید نام برده شد که به مدت ۱۰ روز شامل محدودیت‌های گروه شغلی دو، سه و چهار خواهند شد و سه شهرستان استان خراسان جنوبی در این فهرست هستند.

وی افزود: براساس این مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، محدودیت‌های قبلی همچنان به قوت خود باقی است و قابل تمدید نیز خواهد بود.

رییس ستاد استانی مدیریت کرونا خراسان جنوبی تصریح کرد: در شهرستان‌هایی که امروز در فهرست محدودیت‌ها معرفی شده‌اند، ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار شامل مدارس، دانشگاه‌ها، زبانسراها، کتابخانه‌ها، موزه‌ها، آرایشگاه‌ها، مصلاها، مساجد و سایر اماکن ایجاد می‌شود.

وی گفت: طبق این مصوبه برگزاری مراسم، همایش‌ها، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، کافی شاپ‌ها و چایخانه‌ها نیز ممنوع است.

خوش خبر افزود: برخی فروشگاه‌ها شامل رده‌های شغلی ۲ از جمله پاساژها، مراکز خرید، مراکز تمرین و مسابقات ورزشی، قنادی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا، بنگاه‌های خرید و فروش خودرو، فروشگاه‌های لوازم خانگی، تزیینات داخلی ساختمان، عکاسی‌ها، مشاوران املاک،  فرش فروشی‌ها، فروشگاه‌های کیف و کفش، خیاطی‌ها، خراطی‌ها، مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نیز شامل محدودیت‌های جدید می‌شوند.

وی بیان کرد: تمامی بخش‌های عمومی و غیر دولتی مکلفند اسامی بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز پس از برگزاری چهل و دومین جلسه این ستاد که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، از اجرای محدودیت‌های جدید در ۲۵ مرکز استان و ۴۶ شهرستان دیگر براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

علیرضا رییسی ادامه داد: هفته گذشته ۴۳ شهرستان به علت قرار گرفتن در وضعیت بحرانی، در گروه‌های شغلی دو، سه و چهار با محدودیت مواجه شدند که برای یک هفته دیگر این محدودیت‌ها تمدید شد.

وی گفت: همچنین مقررات و محدودیت‌های سختگیرانه برای ۴۶ شهرستان جدید در رده‌های شغلی دو، سه و چهار اعمال می‌شود که با توجه به شرایط استان‌ها قابل تمدید است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در ۲۵ مرکز استان نیز محدودیت‌هایی را در گروه‌های شغلی سه و چهار از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز خواهیم داشت که این مراکز استان‌ها شامل البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان، کرمان و تهران است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه و نیم است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

پیش از این محدودیت‌های ۱۰ گانه که از سه هفته قبل به شهرهای با وضعیت قرمز خراسان جنوبی بازگشت، با تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا یک هفته دیگر تا شانزدهم آبان ماه تمدید شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا، هفت شهرستان‌ این استان از جمله بیرجند در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: