به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حسین کلانتری اظهار داشت: توسعه فضای مجازی در بخش های متخلف نقش مهمی در زمینه مقابله با ویروس کرونا در این استان دارد هر چند که تاکنون خدمات ارزنده ای در زمینه طرح غربالگری، آموزش مدارس و دانشگاه ها انجام شده است.

کلانتری افزود:  برای پیشگیری از ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی باید خدمات الکترونیکی در این استان بیش از پیش افزایش یابد.

وی اظهار کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر در این استان به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۸۳ درصد آنها بهبود یافته اند.

کلانتری تعداد بهبود یافتگان کرونایی  در این استان را ۱۱ هزارو ۲۴۵ نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به مبحث فاصله‌ گذاری اجتماعی و روند توسعه دولت الکترونیک در دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: برخی از دستگاه‌های استانی در این زمینه عملکرد مطلوبی داشتند.

کلانتری تصریح کرد: عزم جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اجرای مصوبات کرونا در این استان نیاز است و به همین دلیل باید با دقت بیشتری پیگیری مصوبات این ستاد باشند.

وی ابراز کرد: امروز کرونا به شکل نگران ‌کننده‌ای زندگی همه را به خطر انداخته و همه باید در قبال این شرایط پیش‌ آمده احساس مسئولیت کنیم.

کلانتری با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌ روزی کادر پزشکی و پرستاری در مراکز درمانی استان، افزود: بحران کرونا امروز تمام دنیا را درگیر خود کرده و به همین دلیل باید کمترین عارضه از این شرایط دشوار عبور کنیم.

وی قطع زنجیره کرونا را مستلزم مشارکت همگانی برشمرد و افزود: تنها راه کاهش ابتلا و قطع زنجیره انتقال بیماری، افزایش مراقبت‌ها و رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی و پروتکل هاست.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا گچساران جزء شهرستان های بحرانی که در وضعیت قرمز به سر می برند ولی تاکنون اقدامات خوبی در زمینه مقابله با کرونا در این شهرستان برداشته شده است.

کلانتری گفت: با توجه به روند افزایش ابتلا به کرونا در دنیا، توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت اصول پیشگیری تنها واکسن این بیماری به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: شهرستان گچساران با سه بیمارستان و ۳۰۴ تخت درمانی دارای ظرفیت مناسبی در زمینه زیر ساخت های بهداشتی است.

کلانتری با بیان اینکه هم اکنون نیمی از ظرفیت تخت های بیمارستانی این شهرستان خالی است گفت: بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی، ۶۴ تخت خوابی نفت  به زودی به بهربرداری خواهد رسید و تعداد تخت های این شهرستان افزایش خواهد یافت.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه بیمارستان بی بی حکیمه بیمارستان مادر و کودک است  انتظار می رود تا حد امکان از بیمارستان بی بی حکیمه برای بیماران کرونایی استفاده نکنند.

کلانتری افزود: روزانه لیست افراد مبتلا به کرونا در اختیار شهرستان ها و شورای تامین قرار خواهد گرفت تا از این طرق با استفاده از ظرفیت موجود زنجیره کرونا کنترل و کاهش یابد.

وی تصریح کرد: نوبت دهی به بیماران در مطب های پزشکی استان باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هم اکنون مبتلایان به کرونا در شهرستان بویراحمد به پنج هزار و ۷۳۵ نفر، گچساران ۲ هزارو ۲۵۷ نفر، کهگیلویه ۲ هزار و ۴۸۰ نفر، بهمئی ۷۱۴ نفر، باشت ۵۴۰ نفر ،لنده ۵۶۳ نفر، دنا ۶۲۱ نفر و چرام به ۳۹۴ نفر رسیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: