به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، حمید ملانوری در جلسه کاری معاون و مدیران کل معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی استان را طی ۲ سال گذشته بسیار مطلوب خواند و اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه‌ها با قوت و قدرت ادامه می‌یابد.

وی بر لزوم نظارت فنی و تخصصی بر اجرای پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و افزود: نظارت فنی و تخصصی باید توسط کارشناسان و متخصصان زبده و کاربلد مرتبط صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت اعتباری شهرداری‌های استان، پیشنهادات و راهکارهایی را به منظور ایجاد اعتبارات دائمی و پایدار برای شهرداری‌ها ارائه کرد.

وی به کمیسیون ماده ۱۰۰ و وظایف آن نیز اشاره و تصریح کرد: باید با نظارت کامل بر عملکرد آن در همه مناطق استان، از ساخت و سازهای خارج از چارچوب و توسعه‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

ملانوری، ورودی و خروجی شهرها و روستاهای استان را در ایجاد نشاط اجتماعی و رفاهی شهروندان موثر خواند و تاکید کرد: در اجرای مبلمان شهری و فضاسازی‌ها باید از نظرات کارشناسی اهل فن استفاده شود.

وی تبادل تجربیات بین شهرداران را در این زمینه موثر دانست و گفت: شهرداران می‌توانند طی نشست‌هایی با همتایان خود در مناطق مختلف استان از اطلاعات و تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی اظهار داشت: بهره‌برداری از ظرفیت شهرداران استان‌های همجوار از طریق سفر به این مناطق نیز می‌تواند راهکاری برای ارتقای سطح دانش و اطلاعات شهرداران باشد.

وی با اشاره به حوزه گسترده معاونت عمرانی و تعدد پروژه‌های این مجموعه در دفاتر مختلف، استمرار نشست‌ها و بررسی موردی موضوعات مرتبط با هر دفتر را خواستار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست به تشریح اقدامات و برنامه‌های حوزه کاری خود پرداخت و از طرح‌ها و پروژه‌هایی گفت که طی ۲ سال گذشته در دستور کار مجموعه قرار گرفته و با جدیت دنبال شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: