به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از ۳۸۱ آزمایش کرونا در استان۲۶۵ آزمایش، مثبت قطعی اعلام شد، گفت: از ۲۶۵ مبتلای جدید به کرونا، ۶۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۲۰۵ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شدند.

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۴۷ مورد در بیرجند،۸ مورد فردوس، ۸۱ مورد طبس، ۱۱ مورد نهبندان، ۶۴ نفر از قاین، ۱۳ مورد درمیان، ۱۹ مورد سرایان، ۱۲ مورد زیرکوه،۹ مورد بشرویه و یک نفر از خوسف شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۸۷ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از این تعداد ۳۱۶ نفر مبتلا قطعی بیماری کرونا و ۴۸ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ بیمار تنفسی در بیمارستانهای استان پذیرش و ۹۴ بیمار بهبود یافته ترخیص شدند.

مهدی زاده با بیان اینکه حال عمومی ۱۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است، افزود: متاسفانه با ثبت ۱۱ مورد جدید فوت در اثر کرونا در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا به ۴۰۴ مورد در خراسان جنوبی رسید.

وی افزود:۴ مورد فوتی مربوط به بیرجند، ۴ مورد مربوط به طبس و شهرستان‌های فردوس، سرایان و خوسف هرکدام یک مورد فوت گزارش کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: