به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 464 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 181 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٣٣ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 14445 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از 443 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٦٠ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد (  ٤١درصد)، کهگیلویه( ١٩ درصد)، گچساران( ١٥ درصد )، چرام(  ٩ درصد)، بهمئی( ٨ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند. 

دکتر یزدان پناه با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به کووید 19 افزایشی است، گفت: هنوز تعداد بستری‌ها بیشتر از ترخیصی ها می باشد و ظرفیت تخت های بیمارستانهای کرونایی در حال تکمیل می باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در طی مدت 9ماهه شیوع کرونا مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش بسزایی در کنترل بیماری داشته اند و از این پس نیز تنها با همکاری مردم بیماری کنترل می شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عادی شدن رفتارها و کاهش رعایت شیوه‌های بهداشتی در بین برخی از افراد، عامل  بحرانی شدن  استان است که می‌طلبد شهروندان بدون استفاده از ماسک جایی نروند و به‌جز مواقع ضروری  از منزل خارج نشوند و فاصله فیزیکی را رعایت کنند تا شاهد کنترل این ویروس خطرناک باشیم.

وی افزود: در حال حاضر بیشترین راه ابتلا به بیماری کووید ١٩ دورهمی های خانوادگی و تجمعات می باشد که مردم باید احتیاط بیشتری بنمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: