به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۲۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۸۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

این مقام مسئول اذعان داشت: از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد ( ٦٠ درصد)، گچساران ( ١٨ درصد )، باشت ( ٩درصد)، دنا ( ٧ درصد) و بقیه موارد در شهرستان های چرام و بهمئی بودند.

دبیر ستاد استانی کرونا خاطر نشان کرد: خطر در کمین یکایک هم استانی هاست و اگر پروتکل های بهداشتی از جمله پرهیز از برگزاری دورهمی ها، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک رعایت نگردد، کسی از کمند این بیماری در امان نخواهد ماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل  مردم و مسئولین است.

دکتر یزدان پناه تاکید کرد: بیمارانیکه در قرنطینه می باشند باید روزانه توسط مراقبین بهداشت و بهورزان مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر بیماری آنها تشدید شود باید به بیمارستانهای معین کرونایی در استان مراجعه نمایند تا خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نمایند و چنانچه نیاز به بستری داشتند در زمان مناسب بستری و درمان آنها شروع شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: