به گزارش برنا؛ یحیی حسین‌پور، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت:۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای  مرمت، اصلاح و بازسازی ایل‌ راه‌های عشایری اختصاص یافت ولی برای استحکام و مقاوم‌سازی حدود ۹۰۰ کیلومتر ایل‌راه عشایری موجود این استان، به حداقل۸۰۰ دهه پل عبور از رودخانه نیاز است.

او اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی و تبدیل ایل‌راه به یک مسیر درجه سه روستایی شوسه در بلندمدت را ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: با استانداردسازی ایل‌راه‌ها عشایری امکان سهولت در کوچ بهاری و پاییزی برای عشایر مرتفع خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری رانش زمین، سیلابی شدن عمده دلایل از بین رفتن ایل‌راه‌های عشایری این استان عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال برای ۲۰۰ ایل‌راه عشایری این استان هزینه شد.

حسین‌پور، بیشترین ایل‌راه‌های قابل آسیب این استان را در شهرستان‌های کوهرنگ‌، اردل و لردگان اعلام کرد و گفت: مرمت، اصلاح و بازسازی ایل‌راه‌های عشایری "بردبردون"، "چارقاش"، "لاغرک"، "پل ترکی"، "اردل"، "لاسوزنی"، "کوهرنگ و "پل سه‌جو" از مسیرهای حیاتی کوچ عشایر این استان است که در اولویت بازسازی قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: