به گزارش برنا خراسان جنوبی، اسداله جلال زاده گفت: بروز آتش سوزی و حریق گسترده در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان در ۲۵ بهمن ماه باعث توقف تردد از مرز و بروز مشکلات متعدد برای تجار در این مرز شده که در این راستا با توجه به اهمیت جایگاه ویژه مرز ماهیرود در تحکیم روابط و مناسبات تجاری با کشور دوست و همسایه افغانستان این اداره کل آمادگی خود را جهت همکاری و تسهیل تردد اعلام کرده است.

وی افزود: با قید فوریت نسبت به تشکیل جلسه با دستگاه‌های ذیربط مستقر در مرز اقدام و برابر مصوبات مقرر شد برای تسریع و تسهیل انجام تعهدات تجار فعال در مرز دوغارون نسبت به برنامه ریزی، فراهم نمودن امکانات و نیروی انسانی با افزایش ساعت کاری و فعالیت در ایام تعطیل به محمولاتی که قصد خروج از مرز ماهیرود دارند خدمات ارائه شود.

جلال زاده گفت: در این راستا با برگزاری جلسات هماهنگی مقرر شد پایانه بار بیرجند برای ارائه خدمات به ناوگان حامل محمولات ترانزیتی و منطقه ویژه اقتصادی برای ارائه خدمات به ناوگان حامل محمولات سوختی تعیین و با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط از جمله گمرک، اتاق بازرگانی و... روند کاری برای دریافت خدمات توسط تجار و رانندگان اعلام شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: