به گزارش برنا از اراک ، یاسر قربانی در جمع خبرنگاران  بیان کرد: در حال حاضر واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۸۰ سال در استان مرکزی و با تمام سرعت و دقت در حال انجام است.

وی افزود: برخی از افراد مشخصاتشان در سامانه سلامت ثبت نشده است و پرونده سلامت در مراکز بهداشتی در شهر و روستا ندارند و این امر موجب می شود واکسیناسیون این افراد علی الخصوص گروه های سنی سالمند دیرتر از موعد مقرر انجام شود که حتی یک روز تعویق یعنی یک روز بیشتر تهدید سلامتی.

وی تاکید کرد: در حال حاضر از سوی مرکز بهداشت شهرستان اراک و در شهرستان ها از طریق شبکه های بهداشت و درمان با گروه های سنی بالای ۸۰ سال تماس گرفته شده و افرادی که هنوز جهت دریافت واکسن مراجعه نکردند، می تواند در روزهای آتی به محل تزریق واکسن مراجعه نمایند.

وی در خصوص پاسخ به این سوال « افرادی که هنوز با آنها تماس گرفته نشده، چه اقدامی انجام دهند» گفت: عدم تماس همکاران به معنی فقدان ثبت این افراد در سامانه سلامت می باشد، بدین منظور خانواده هایی که گروه های سنی بالای ۶۰سال دارند و مشخصاتشان در سامانه سلامت ثبت نشده است، یکی از اعضای خانواده با در دست داشتن کارت ملی فرد سالمند به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی مراجعه نموده و به ثبت در سامانه سلامت اقدام نماید.

وی تصریح کرد: افراد بالای ۸۰ سال در اراک، بعد از ثبت مشخصات در سامانه بلافاصله می‌توانند به محل واکسیناسیون در سالن شهید ساکی در ساختمان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و در شهرستان ها نیز به محل واکسیناسیونی که در نظر گرفته شده است، مراجعه نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: